Koncerty, festiwale, spektakle, wystawy...

IMPREZY KULTURALNE

styczeń
Lubelski Przegląd Poetycki "Strojne w Biel" www.strojnewbiel.cba.pl

luty
Studenckie Konfrontacje Filmowe
Died Moroz Convention
Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich

marzec
Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim
Lubelski Festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne”
Wielkopostne śpiewanie

kwiecień
Festiwal "Tempus Paschale" www.tempus-paschale.pl
Festiwal Wiosna Gospel www.lublin.gospel.com.pl/wiosna-gospel/

maj
Lubelskie Dni Kultury Studenckiej Kozienalia www.kozienalia.pl
Lublin Sportival
Sezon Lublin
Juwenalia
Medykalia www.medykalia.eu
Wielokulturowy Lublin www.wielokulturowylublin.pl
Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody” www.kody-festiwal.pl
Forum Witolda Lutosławskiego "Most"
Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych "Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku"
Lubelskie Spotkania Literackie "Miasto Poezji" www.miastopoezji.pl

czerwiec
Noc Kultury www.nockultury.pl
Most Kultury (VI-IX)
Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin - Czuby (VI-X)
Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej „Open City” www.opencity.pl
Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”
Letnie Forum Tańca Współczesnego

lipiec
Carnaval Sztukmistrzów www.sztukmistrze.eu
Wschód Kultury - Inne Brzmienia Art'n'Music Festival www.innebrzmienia.eu
Festiwal Teatrów Niewielkich
Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne im. Ignacego Wachowiaka

sierpień
Jarmark Jagieloński www.jarmarkjagiellonski.pl
Festiwal "Solo Życia"
Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich

wrzesień
Europejski Festiwal Smaku www.europejskifestiwalsmaku.pl
Festiwal Legend Lubelskich

październik
Chatka Blues Festival www.chatkablues.pl
Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Konfrontacje Teatralne" www.konfrontacje.pl
Performance Platform Lublin www.performanceplatform.pl
Międzynarodowy Festiwal "Najstarsze Pieśni z Małej Europy" www.npe-festiwal.pl

listopad
Festiwal Fantastyki Falkon www.falkon.co
Epidemia Piosenki Turystycznej „Bakcynalia” www.bakcynalia.art.pl
Ukraina w centrum Lublina www.ukrainawcentrumlublina.com
Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Kontestacje" www.kontestacje.ack.lublin.pl
Festiwal Złote Mrówkojady www.zlotemrowkojady.pl
Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca www.dancefestival.lublin.pl

grudzień
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" www.mikolajki.folk.pl
Międzynarodowy Festiwal Jazzowy – Jazz Bez
Międzynarodowy "Maat Festival" www.teatrmaat.pl
Festiwal Bożego Narodzenia
Wigilia Starego Miasta
Sylwester Miejski
 

INFORMACJE O WYDARZENIACH KULTURALNYCH

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej www.lublintravel.pl
Centrum Spotkania Kultur www.spotkaniakultur.com
Centrum Kultury w Lublinie www.ck.lublin.pl
Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" www.ack.lublin.pl


TEATRY

Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18, tel. 81 466 59 25, www.teatrstary.lublin.pl
Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Narutowicza 17, tel. 81 532 29 35, www.teatrosterwy.pl
Teatr Muzyczny, ul. M.C.Skłodowskiej 5, tel. 81 532 76 13, www.teatrmuzyczny.eu
Teatr im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1, tel. 81 532 16 28, www.teatrandersena.pl

FILHARMONIA

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego, ul. M. C. Skłodowskiej 5, tel. 81 531 51 20 www.filharmonialubelska.pl
 
KINA

Cinema City Lublin Plaza, ul. Lipowa 13, tel. 81 535 25 25, www.cinema-city.pl
Cinema City Felicity, Al. Witosa 32, tel. 81 443 58 58 www.cinema-city.pl/Felicity
Multikino (w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Olimp), Al. Spółdzielczości Pracy 36, tel. 81 460 28 10, www.multikino.pl
Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, tel. 81 533 58 41
Bajka, ul. Radziszewskiego 8, tel. 81 533 88 72, www.kinobajka.info
Grażyna, ul. Wallenroda 4a, tel. 81 743 48 29
Medyk, ul. Jaczewskiego 8, tel. 81 740 63 38

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.